SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 11005470
nr 1100 5470
Coaster
nysilver, höjd: 11 cm, diameter: 10 cm
Kondition: slitage
måndag 3 april 2017
kl 19:30:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.